Ewa Pello - malarstwo artystyczne

Ewa Pello

Ewa Pello jest absolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, dyplom zrobiła w 1989 roku m.in. w pracowni Zbysława Maciejewskiego. Mieszka i tworzy w Modlniczce pod Krakowem.
Jej niezwykła twórczość wymykająca się wszelkiemu szufladkowaniu, znajduje się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

"Zarówno obrazy Ewy Pello jak i pastele charakteryzują się wysokim kunsztem wykonania, biegłością manualną, oraz niebywale wyszukaną kompozycją." - Stanisław Tabisz

"Najlepsze obrazy E.P. to te, gdzie objawia się nie tylko ręka, lecz dusza malarki. Tu zaskoczenie goni zaskoczenie. Oto jeden obraz - bajkowy, niemal infantylny jak ilustracja do dziecinnych snów, ale obok surrealna wizja pełna psychoanalitycznych podtekstów, jak u Magritte'a, czy Delvaux." - Tadeusz Nyczek

"Malarstwo E.P. ma liczne grono stałych wielbicieli, kreowany przez artystkę duszny klimat kobiecego buduaru zapożyczony z literatury Zoli, przyciąga nieodparcie kolekcjonerów. Jej płótna odnoszą się do twórczości Balthusa, Egona Schiele i Edgara Degas." - Agnieszka Gniotek ( Artinfo )